Logo strony BP w Ostrołęce
wtorek, 30 listopada 2021
 
Sprawozdanie ze szkolenia "Szkolnictwo zawodowe a rynek pracy" PDF Drukuj E-mail
Napisał Edyta Rogala   
czwartek, 09 października 2014
 
Dnia 8 października 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się szkolenie dla nauczycieli szkół zawodowych n.t. Szkolnictwo zawodowe a rynek pracy. Zostało ono zorganizowane w związku z ogłoszeniem roku szkolnego 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców.
Szkolenie rozpoczęło się wykładem nauczyciela konsultanta z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce p. Ewy Tarnowskiej na temat kierunków zmian w szkolnictwie zawodowym. Następnie zaprezentowała się p. Monika Grzegorczyk – pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce, która  omówiła czynniki mające istotny wpływ na wybór trafnego zawodu. Po tym wystąpieniu głos zabrała p. Ewa Margiel – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych nr 4, która opowiedziała o wyborze kierunków kształcenia, a także realiach i oczekiwaniach z tym związanych.
W dalszej części szkolenia pracownica Powiatowego Urzędu Pracy p. Marzena Makowiecka omówiła kwestie dotyczące zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych na ostrołęckim rynku. Na koniec spotkania wystąpiła p. Beata Brzeska – konsultant w Zespole Szkolnictwa Zawodowego Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, która zaprezentowała ofertę wydawnictwa w zakresie szkolnictwa zawodowego.
Zaprezentowane podczas szkolenia treści z pewnością poszerzyły naszą wiedzę w zakresie szkolnictwa zawodowego, dlatego też dziękujemy wszystkim prelegentom, a także pozostałym osobom biorącym udział w spotkaniu.

 


Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce