Logo strony BP w Ostrołęce
wtorek, 30 listopada 2021
 
Jesienne TOP 10 PDF Drukuj E-mail
Napisał Anna Zdunek   
poniedziałek, 20 października 2014
 
Za oknem jesień. Długie wieczory to doskonały czas na czytanie książek przy herbatce z cytrynką. Aby ułatwić wybór lektury, przedstawiamy państwu najchętniej wypożyczane tytuły minionego kwartału. Wymienione pozycje są dostępne w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.
 
Zakazana żona : moje lata z Chalidem, szejkiem Dubaju / Verena Wermuth ; [tł. Maria Skalska]. - Warszawa : Hachette Polska, 2009. Sygnatura:  W 65186
 
ImageNiewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie. W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające   z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu.
Dlaczego nie poczekałaś? / Wera Gorczyńska. - Warszawa : Prószyński i S-ka, 2013. Sygnatura: W   70453
 
ImageOdważna i pełna życiowej prawdy opowieść o tęsknocie za miłością i o więzi silniejszej niż śmierć. Matka i córka. Dwa światy. Dwie drogi. Jedno życie.
Gra anioła / Carlos Ruiz Zafon ; przeł. Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodan Casas. - Warszawa : Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA, 2008. Sygnatura: W 63068,  W  63799
 
ImageW mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej...
Chłopiec w pasiastej piżamie / John Boyne ; tł. Paweł Łopatka. - Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, 2013. Sygnatura:  W   70994
 
ImageWstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej.
Trzepot skrzydeł / Katarzyna Grochola. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2008. Sygnatura:  W   62331,  W   63840
 
Image"Trzepot skrzydeł" to opowieść o młodej kobiecie, która ma męża, pracę, własny dom. Z pozoru wszystko wygląda kolorowo, naszej bohaterce niczego nie brakuje, a jednak Hanka nie promienieje szczęściem.
Jeden fałszywy ruch / Harlan Coben ; z ang. przeł. Andrzej Grabowski. - Wyd. 9. - Warszawa : Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz, cop. 2013. Sygnatura: W  71006
 
ImageMyron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna, piękna, ma poczucie humoru, lecz brak jej agenta. Czy kłopoty Brendy mają związek z tajemniczym zniknięciem jej matki przed dwudziestoma laty oraz z niewyjaśnioną śmiercią żony aktualnego kandydata na gubernatora, milionera Arthura Bradforda?
Houston, mamy problem / Katarzyna Grochola. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2012. Sygnatury:  W 69558
 
ImageBohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie.
Stanisława Celińska : niejedno przeszłam / Karolina Prewęcka. - Warszawa : Prószyński i S-ka, 2012. Sygnatura: W  71004
 
ImageStanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju. Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej – pełnej faktów oraz drugiej – refleksyjnej, z osobistym przesłaniem.
Morfina / Szczepan Twardoch. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2012. Sygnatura:  W  69986
 
ImageKonstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon-vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem.
Chuliganka / Izabela Jung. - Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2013. Sygnatura: W 70699
 
ImagePrzeżywająca małżeński kryzys trzydziestoletnia kobieta pewnego dnia poznaje czeczeńskiego uchodźcę, który wraz z grupą robotników przeprowadza u niej remont poddasza. Kobieta czuje do Czeczena silne przyciąganie. Zaciekawiona swoimi uczuciami, postanawia zaryzykować i poddać się im.
Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce