Logo strony BP w Ostrołęce
piątek, 24 września 2021
 
Relacja z warsztatów "Torebka mamy Muminka..." PDF Drukuj E-mail
Napisał Izabela Łada   
wtorek, 08 grudnia 2015

3 grudnia 2015 r. w Dziale Zbiorów Specjalnych Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się warsztaty „Torebka mamy Muminka – metody pedagogiki zabawy w pracy z tekstem literackim”, których zadaniem było pogłębienie wiedzy na temat niekonwencjonalnych metod pracy z tekstem literackim. Adresatami szkolenia byli nauczyciele szkół podstawowych, bibliotekarze oraz wychowawcy świetlic.


Mottem przewodnim warsztatów było chińskie przysłowie „Powiedz mi a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól wziąć udział a zrozumiem”.

Nauczyciele  aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych tańcach, zabawach integracyjnych i działaniach plastycznych. Wykazali się ogromną kreatywnością i inwencją twórczą. Wykorzystując tanie i łatwe do zdobycia materiały (bibułę, brystol, papier pakowy i gazety) projektowali torebki dla mamy Muminka oraz tworzyli przedstawienie teatralne „Ciemnego pokoju nie wolno się bać…” oparte na wierszach M. Strzałkowskiej, D. Wawiłow i J. Heller opowiadających o oswajaniu dziecięcych lęków. Ponadto ilustrowali wybrane z książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy” związki frazeologiczne.

Mamy nadzieję, że działania zaproponowane w trakcie warsztatów będą inspiracją do poszukiwania kreatywnych metod pracy z dziećmi oraz urozmaicą zajęcia lekcyjne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce