Logo strony BP w Ostrołęce
poniedziałek, 25 października 2021
 
Relacja ze spotkania z Panem Wiesławem Januszem Mikulskim. PDF Drukuj E-mail
Napisał Anna Zdunek   
czwartek, 11 maja 2017
Relacja ze spotkania z Panem Wiesławem Januszem Mikulskim.
Dnia 10 maja 2017 roku odbyło się spotkanie autorskie z poetą Wiesławem Januszem Mikulskim. Wzięła w nim udział młodzież II LO wraz z opiekunem, panią Wiolettą Przychodzeń. Temat przewodni spotkania brzmiał „Wartości humanistyczno-religijne w twórczości  Wiesława Janusza Mikulskiego”.
Autor opowiadał o swojej twórczości. Tłumaczył, że poezja jest odzwierciedleniem  życia, że świat wyrażony w wierszu ma swoje miejsce w sercu poety. Twierdził, że centralną ideą jego twórczości  jest miłość wychodząca od Boga, na której opiera się życie człowieka. Poeta mówił również o pięknie, ale nie tym powierzchownym, widocznym, ale o pięknie duszy, która nigdy nie brzydnie i zawsze zostanie doceniona.
W drugiej części spotkania młodzież zadawała pytania na temat życia i twórczości, na które poeta chętnie odpowiadał. Z odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że Pan Wiesław Mikulski pisanie traktuje jako powołanie, służbę społeczeństwu i z tej służby jest dumny.  Na zakończenie, na prośbę uczniów, Pan Wiesław przeczytał kilka swoich wierszy.
Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a między poetą i młodzieżą nawiązała się  nić sympatii.


Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce