Logo strony BP w Ostrołęce
poniedziałek, 25 października 2021
 
Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie PDF Drukuj E-mail
Napisał Sylwia Jaworska   
środa, 14 czerwca 2017
Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie

1 i 2 czerwca na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. ,,Rower Walentynki". Bohaterką opowieści jest dziewczynka o imieniu Walentynka, która jadąc rowerem, spotyka różne zwierzęta. Dalszą podróż odbywa razem z nimi. Po bajce dzieci wysłuchały krótkiej pogawędki na temat bezpiecznej jazdy na rowerze oraz obowiązkowym wyposażeniu rowerzysty. Poprzez zabawę w ciepło-zimno odszukiwały ukrytych w Czytelni bohaterów bajki. Następnie rozwiązywały łamigłówki, w których główną rolę odgrywały zwierzęta. Najwięcej radości sprawiły im pląsy „Zorro” oraz gra w „Arkę Noego”.
Po skończonej zabawie każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek zawierający zakładkę do książki, niezbędną w życiu każdego miłośnika książek. Dzięki wsparciu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Oddziału w Wyszkowie przedszkolaki otrzymały breloczki odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych w ich codziennej drodze do przedszkola, czy na plac zabaw.
Ponadto, w związku z obchodzonym świętem wszystkich dzieci,  nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Każdy z uczestników dostał torebkę z „małym co nieco”.


Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce