Logo strony BP w Ostrołęce
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
 
Serwis prasowy 1/2009 PDF Drukuj E-mail
Napisał Edyta Dobek   
czwartek, 05 lutego 2009
SERWIS PRASOWY CZYTELNI 1/2009
W 2009 r. oferta Czytelni Biblioteki Pedagogicznej wzbogaciła się o nowe tytuły czasopism.
Z myślą o maturzystach zaprenumerowano dwutygodnik „Cogito”. Wydawcą jest Agencja Wydawnicza AGA PRESS Sp. z o.o. Podtytuł wyjaśnia jaka problematyka jest poruszana na łamach czasopisma: szkoła, matura, studia, życie.
W numerze 2/2009 czytelnicy uzyskają informacje o studiach na kierunkach stosunki międzynarodowe, stomatologia i techniki dentystyczne, powtórzą wiadomości z historii literatury na temat renesansu i Młodej Polski. Z matematyki maturzyści przypomną sobie działania na wielomianach, z angielskiego tematem jest życie rodzinne i towarzyskie. W tym numerze „Cogito” zamieszczono przykładowy egzamin maturalny z języka angielskiego : poziom podstawowy.
Oczywiście czytelnicy znajdą artykuły „do poczytania”, np. o tematach tabu w domowych rozmowach, o marketingu politycznym czy o wyprawie do Peru. Poza tym recenzje książek, filmów, nowinki techniczne.
Kolejny nowy tytuł prasowy to „Biblioteka szkolne centrum informacji”. Jest to czasopismo dla nauczycieli bibliotekarzy. W numerze 1 z 2009 r. czytelnicy znajdą m.in. informacje o Międzynarodowym Roku Ludwika Braille`a oraz o łacińskiej twórczości Jana Kochanowskiego. Artykuł o tworzeniu prezentacji multimedialnych z pewnością zainteresuje bibliotekarzy a opublikowane scenariusze zajęć bibliotecznych mogą być również wykorzystane w praktyce.
Czasopismo „Świetlica w Szkole” ukazuje się w cyklu kwartalnym i jest skierowane do wychowawców świetlicy. W numerze 1 z 2009 r. czytelnicy uzyskają wiadomości na temat psychologicznych aspektów pracy świetlicy i zasad udzielania pierwszej pomocy. Poza tym opublikowano plany pracy świetlicy w szkole podstawowej i gimnazjum oraz liczne scenariusze zajęć.
 
 
Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce