Logo strony BP w Ostrołęce
piątek, 24 września 2021
 
III Edycja Konkursu - "Wydajemy własną książkę" PDF Drukuj E-mail
Napisał Iwona Mickiewicz   
sobota, 10 kwietnia 2010
III EDYCJA KONKURSU
"WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ"

UCZESTNICY:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych i klas I-III szkół gimnazjalnych Ostrołęki i powiatów: ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego.

WYMOGI KONKURSOWE:
 1. Zadaniem uczestników jest SAMODZIELNE !!! stworzenie (napisanie, zilustrowanie i "wydanie") książki.
 2. W tym roku zapraszamy Was do "wydania" książeczki o tematyce... kulinarnej! Temat brzmi: Przepisy na udane urodziny - moja książeczka kucharska!.
 3. Książka od początku do końca musi być wykonana przez autora, dotyczy to także okładki. Prace mogą powstać pod opieką nauczycieli bądź rodziców.
 4. W tym roku jury zwróci szczególną uwagę na pomysł wykonania książki kucharskiej, estetykę i staranność. Liczymy na Waszą wyobraźnię i kreatywność! Możecie wykorzystać wszystko co jest związane z plastyką, wzornictwem itp. W całość wkomponujcie ulubione przepisy kulinarne na dania, ciasta, desery... Powinno być kolorowo i pysznie!!!
 5. Książka nadesłana na konkurs może liczyć maksimum 20 stron. Powinna być estetyczna ii pozbawiona błędów ortograficznych. Książka może być pisana odręcznie (czytelnie!), lub na komputerze.
 6. Każda książka powinna zawierać na karcie tytułowej:
  • Imię i nazwisko autora
  • Tytuł
  • Miejsce i rok wydania
 7. Do każdej pracy należy dołączyć indywidualną kartę zgłoszenia (doc). Prosimy, aby wypełnił ją każdy uczestnik konkursu.
 8. Uwaga nauczyciele i opiekunowie!
  Bardzo prosimy o przesłanie do Czytelni BP max po 3 książeczki z każdego poziomu klas danej szkoły. W sumie szkoła może wybrać max 9 najlepszych i najciekawszych książeczek na konkurs (3 z klas I-III, 3 z klas IV-VI, 3 z gimnazjum).
 9. Zgłoszenie pracy na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w organizacji konkursu przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29.08.1997 r. (Dz.U. nr 133, poz. 883).
 10. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane telefonicznie o szczegółach FINAŁU, który odbędzie się 27 maja 2010 roku w Czytelni BP.
 11. Prace będą eksponowane także na stronie internetowej BP: www.bp.ostroleka.pl.

KRYTERIA OCENIANIA:

Książki będą podzielone wg grup wiekowych (kl. I-III SP, kl. IV-VI SP i kl. I-III Gimnazja). Jury oceni je zwracając szczególną uwagę na pomysł, staranność i estetykę wykonania. Książki biorące udział w konkursie przechodzą na własność Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce – organizatora konkursu. Prace (również z poprzednich edycji konkursu) można oglądać w Czytelni BP.

NAGRODY:

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Książki należy nadsyłać do

12 maja 2010 roku

Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej

07 - 410 Ostrołęka

ul. Kilińskiego 4

tel. 029 764 89 98

 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!

Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce