Logo strony BP w Ostrołęce
piątek, 24 września 2021
 
Odkrywanie Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie PDF Drukuj E-mail
Napisał Sylwia Jaworska   
piątek, 16 lipca 2010
ODKRYWANIE BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W WYSZKOWIE
 
Dnia 09.07.2010 r. Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce Filia w Wyszkowie gościła 30 uczestników „Wakacyjnej Akademii Odkrywców”, zorganizowanej w ramach projektu „Biblioteka Akademią Optymizmu” przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Wyszkowie przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla dzieci szkół podstawowych z rejonu powiatu  wyszkowskiego.
Uczestnicy „Wakacyjnej Akademii Odkrywców” - w ramach poznawania nieznanych instytucji i ciekawych miejsc pracy w Wyszkowie - odwiedzili naszą bibliotekę.
Na początku spotkania wysłuchali krótkiej opowieści poświęconej historii Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie oraz zasadom jej funkcjonowania. W trakcie spotkania mieli możliwość obejrzenia unikatowych pozycji książkowych, znajdujących się w naszych zbiorach, np. „Starej baśni” J. I. Kraszewskiego z 1879 r. i pięciotomowego zbioru poezji L. Kondratowicza  z 1890 r. Następnie dzieci zwiedziły wszystkie działy w bibliotece : Wypożyczalnię, Czytelnię, Dział Zbiorów Specjalnych i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej i na koniec, bawiąc się w „pociąg”, przejechały przez Magazyn naszego księgozbioru, co wzbudziło salwy śmiechu wśród uczestników wycieczki.
Żegnając się z biblioteką, otrzymały pamiątkowe zakładki do książek z mottem, dotyczącym książek, bądź czytania i z informacją o godzinach pracy naszej placówki.
Mam nadzieję, że dzieci uczestniczące w „Wakacyjnej Akademii Odkrywców” miło zapamiętają czas spędzony w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie, a w przyszłości wrócą do nas jako pełnoprawni czytelnicy.

 

Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce