Logo strony BP w Ostrołęce
wtorek, 28 maja 2024
 
Inne nowe książki dostępne w zbiorach BP. PDF Drukuj E-mail
Napisał Edyta Rogala   
wtorek, 23 maja 2017
Inne nowe książki dostępne w zbiorach BP (omówienia pochodzą ze stron internetowych)

ImageAsertywność : klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości / Adriana Klos. Warszawa : Difin, 2017. Nr inwent.: W 77306
Publikacja ta pokazuje, że w  asertywności nie tyle chodzi o to, aby stawać się kimś innym, lepszym niż się jest, ale by móc odnaleźć siebie, zrozumieć, kim się jest naprawdę i jak cieszyć się swoim życiem. Ponadto znajdziemy tu odpowiedzi na to jak lepiej poznać siebie i innych, jak odnaleźć wewnętrzną siłę, jak zmienić to co przeszkadza nam w życiu oraz jak budować relacje z innymi i jednocześnie spełniać swe marzenia.
ImageWypalenie zawodowe : źródła, mechanizmy, zapobieganie / Beata Mańkowska. Gdańsk : Harmonia Universalis, 2017. Nr inwent.: W 77343.
Książka ta to trafna diagnoza wypalenia zawodowego, oparta na rzetelnym zrozumieniu jego istoty. Publikacja stanowi próbę ukazania z jednej strony aktualnego stanu wiedzy o wypaleniu zawodowym, szczególnie zaś podkreślenia obszarów zgodnych oraz różniących badaczy, z drugiej strony zmierza do pełniejszego wyjaśnienia zjawiska, przedstawiając istotne mechanizmy, na mocy których dochodzi do jego rozwoju.
ImageGrzesiuk : król życia / Bartosz Janiszewski. Warszawa : Prószyński Media, 2017. Nr inwent.: W 77356
Publikacja ta, to „książka o człowieku, który nigdy nie pił na smutno. Pił z radości życia. Tak samo żył, niezależnie od tego jak mocno los akurat go poniewierał. Na biednym przedwojennym Czerniakowie, w piekielnych obozach koncentracyjnych, w sanatoriach i szpitalach dla gruźlików – wszędzie był królem życia”.
Autor książki dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty barda Warszawy. Po latach, wbrew utartym już faktom i opowieściom, poznajemy prawdziwą opowieść o człowieku, który tak kochał życie, że sam zadecydował o jego końcu.
ImageDziennik 2000-2002 / Krystyna Janda. Warszawa : Prószyński Media, 2017. Nr inwent.: W 77387
Pierwszy tom otwierający pełne wydanie dzienników Krystyny Jandy. Teatralne kuluary, kolejne premiery, rodzinne rozmowy w Milanówku, czytane właśnie książki – pełna ekspresji, bardzo osobista opowieść o życiu prywatnym i zawodowym, o miłości i przyjaźni, o rwącym potoku codzienności…
ImageKochanek : nieznany romans Marii Skłodowskiej-Curie / Irène Frain ; tłumaczenie Dorota Malina. - Kraków : Między Słowami, 2017. Nr inwent.: W 77412
Nawet genialne umysły potrafią się poddać, gdy przychodzi miłość. Kiedy Maria Skłodowska-Curie w tragicznych okolicznościach traci ukochanego męża i naukowego partnera, Piotra, pogrąża się w rozpaczy. Ukojenie znajduje w pracy ponad siły. Lecz gdy wydaje się, że nic nie jest w stanie przywrócić jej radości życia, zdarza się to, co najbardziej niespodziewane… Miłość.
„Kochanek” to intymny portret Marii Skłodowskiej-Curie – naukowego geniusza i silnej kobiety gotowej zaryzykować wszystko dla tych, których kocha.
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 23 maja 2017 )
Copyright © 2007 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce